Oferty pracy

Wejdź do świata ING Tech Poland. Dołącz do zespołu profesjonalistów i razem z nami realizuj międzynarodowe projekty IT.

Codziennie pracujemy z najlepszymi technologiami: Linux, RedHat, Docker, Puppet, Kafka, Zerto, NGINX, GitLab, Angular, Tomcat, Hadoop, Nessus, Java, Apache, ServiceNow, ElasticSearch, Vmware, .Net i wieloma innymi. Taka praca daje dużą satysfakcję. Zresztą, Ty też możesz się o tym przekonać.

Senior Quantitative Analyst

Numer referencyjny: /MB/RH/MV/MTSMV/AG10326

  • #Warszawa

Szukamy Ciebie jeśli:

  • Lubisz oceniać wydajność i szukasz nowych sposobów budowania modeli ryzyka,
  • Masz stopień naukowy (magister lub doktorat) w metodach ilościowych, z matematyki, fizyki, statystyki,
  • Masz ponad 3-letnie doświadczenie w modelach ryzyka kredytowego,
  • Masz doświadczenie w programowaniu w SAS lub podobnych narzędziach (Python, R),
  • Posiadasz wiedzę na temat narzędzi statystycznych i technik modelowania,
  • Masz wiedzę na temat przepisów IRB lub MSSF9,
  • Charakteryzuje Cię podejście analityczne i krytyczne,
  • Biegle władasz językiem angielskim w mowie i piśmie

Dodatkowo zapunktujesz za:

  • Dobre zrozumienie wymagań regulacyjnych (IRB lub MSSF9),
  • Szczegółową znajomość technik modelowania IRB lub MSSF9,
  • Znajomość modeli decyzji kredytowych (np. Modeli underwritingu, wyceny kredytu i systemów wczesnego ostrzegania),
  • Specjalizację w modelowaniu w innych obszarach

Jak pracujemy

W ING Tech Poland i grupie ING kierujemy się podejściem Agile. W codziennej pracy używamy elastycznych platform, takich jak Scrum i Kanban. Jesteśmy innowacyjni i ufamy ludziom, z którymi współpracujemy. Szeroka autonomia naszych pracowników stymuluje motywację i kreatywność, co pozwala nam dostosować się do zmieniających się wymagań partnerów biznesowych. Małe jednostki zwane squad’ami są trzonem naszej organizacji. Mają jasną wizję produktów, samodzielnie pokonują wyzwania i bazują na współpracy zespołu, opracowują najbardziej elastyczny i efektywny sposób pracy.

Risk Hub powstał w ramach centralnego zespołu ryzyka zlokalizowanego obecnie w Amsterdamie. W Warszawie budujemy następujące chaptery:

• Model Validation

• Data and analytical engineering

• Credit Risk Modelling

• ALM Modelling

Jesteśmy nową organizacją, która obecnie tworzy kulturę pracy, a sposobem pracy jest wyznaczanie nowych standardów dla całego zespołu ryzyka. Ludzie w Model Validation Chapter sprawdzają, czy modele są odpowiednie do zamierzonego zastosowania i zgodne z wewnętrznymi zasadami i regulacjami zewnętrznymi. Naszym celem jest zwiększenie zrozumienia przez ING ograniczeń i słabości modelu oraz przyczynienie się do ciągłego doskonalenia modelu, aby zapewnić wartość dodaną modeli. Wraz z zespołem w Amsterdamie będziesz sprawdzać modele stosowane do kapitału regulacyjnego (podejście oparte na ratingu wewnętrznym) i rezerw na straty kredytowe (MSSF9), obejmujące wszystkie elementy modeli dla dowolnego rodzaju portfela na całym świecie. Ponadto zespół ma ambicję rozszerzenia zakresu na modele decyzji kredytowych, takie jak modele gwarantowania emisji, wyceny kredytów i systemy wczesnego ostrzegania. Korzystamy z technik statystycznych, poprawionych analizami jakościowymi, aby ocenić jakość modeli i odpowiednie wykorzystanie przez interesariuszy modelu. Nasze raporty są przedstawiane kadrze kierowniczej wyższego szczebla na poziomie grupy w celu podjęcia decyzji o bieżącym stosowaniu modeli lub zatwierdzeniu nowych modeli. Nasze raporty są również często udostępniane zewnętrznym organom regulacyjnym (EBC), audytowi wewnętrznemu i zewnętrznemu.

typ umowy
umowa o pracę
taki rodzaj umowy oferujemy
godziny pracy
8:00 - 18:00 (8 godzin dziennie)
w tych godzinach pracujemy

Zakres obowiązków

  • Dokonywanie oceny modeli ryzyka kredytowego
  • Tworzenie wysokiej jakości raporty walidacyjne
  • Interakcje interesariuszami
  • Ciągłe doskonalenie i koordynacja

Pozostałe wymagania

  • Znajomość metodologii Agile / Scrum

Zadbamy o:

Twój rozwój

międzynarodowe projekty

dostęp do najnowszych technologii

darmowe lekcje j. angielskiego

szkolenia

certyfikaty

rozwój zawodowy

Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę

prywatna opieka medyczna

karta MultiSport dofinansowana 50%

parking rowerowy

strefy relaksu i rozrywki

imprezy sportowe

odpowiednie warunki pracy

stabilne warunki zatrudnienia

laptop

komórka

dodatkowy monitor

przepyszna kawa

kuchnia

Nad Twoją rekrutacją czuwają:

Alicja Jura
skontaktuj się

Izabela Bekisz