Oferty pracy

Wejdź do świata ING Tech Poland. Dołącz do zespołu profesjonalistów i razem z nami realizuj międzynarodowe projekty IT.

Codziennie pracujemy z najlepszymi technologiami: Linux, RedHat, Docker, Puppet, Kafka, Zerto, NGINX, GitLab, Angular, Tomcat, Hadoop, Nessus, Java, Apache, ServiceNow, ElasticSearch, Vmware, .Net i wieloma innymi. Taka praca daje dużą satysfakcję. Zresztą, Ty też możesz się o tym przekonać.

Data Infrastructure hacker

Numer referencyjny: /MB/I/GCN/PCS/BIGDATA/MK4604

  • #Kubernetes
  • #Continuous Delivery
  • #Continuous Integration
  • #Scala
  • #Java

Szukamy Ciebie jeśli:

  • Infrastructure as a code is in your DNA,
  • You are the master of containerization and you have at least some experience with Kubernetes,
  • You are managing distributed systems or large scale deployments,
  • You are willing to create secure by design solutions.

Dodatkowo zapunktujesz za:

  • Love for hacking in python but not afraid of touching Java, Scala and C if you are brave enough for low level optimizations,
  • Developing for clustering solutions using distributed frameworks (Spark or Flink),
  • Hadoop knowledge which might be helpful to understand some architectural choices,
  • Work experience with distributed object storage,
  • Falling in love with CI/CD approach and the challenge it creates,
  • Building batch or streaming data pipelines in the past is a plus,
  • Understanding the opensource projects that will make you a guru of efficiency and innovation in the team.

Jak pracujemy

We are going to build cloud ready state of the art infrastructure for Data Analytics Platform to support global ING advanced analytics capabilities and we want you to be a part of our team. We are going to grow to reach thousands of nodes, so there is a nice playground for you to jump in. This is a joined effort between ING units and you are going to be part of distributed multi-national and multi-cultural team. There will be plenty of work and fun down this road. Want to join?

At ING Tech Poland we follow the Agile approach, using flexible frameworks like Scrum and Kanban at our everyday work.

We are innovative and we trust people we work with. The broad autonomy our employees have, stimulates motivation and creativity what allows us to adapt to the changing requirements of business partners.

Small units called squads are the core of our organization. They have clear vision of products, overcome challenges autonomously and based on team cooperation, work out the most flexible and effective way of working.

typ umowy
umowa o pracę
taki rodzaj umowy oferujemy
godziny pracy
8:00 - 16:00
w tych godzinach pracujemy

Zakres obowiązków

  • Meetings
  • Operations
  • Development

Pozostałe wymagania

  • Good communication skills in English (level B1/B2),
  • Strong willingness to learn and improve yourself every day,
  • Commitment, communicativeness,
  • Energy and efficiency,
  • Responsibility,
  • Believe in team work spirit.

Zadbamy o:

Twój rozwój

międzynarodowe projekty

dostęp do najnowszych technologii

darmowe lekcje j. angielskiego

szkolenia

certyfikaty

rozwój zawodowy

Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę

prywatna opieka medyczna

karta MultiSport dofinansowana 50%

przedszkole w budynku firmy

parking rowerowy

strefy relaksu i rozrywki

imprezy sportowe

odpowiednie warunki pracy

stabilne warunki zatrudnienia

laptop

komórka

dodatkowy monitor

przepyszna kawa

kuchnia

Nad Twoją rekrutacją czuwają:

Alicja Jura
skontaktuj się