Oferty pracy

Wejdź do świata ING Tech Poland. Dołącz do zespołu profesjonalistów i razem z nami realizuj międzynarodowe projekty IT.

Codziennie pracujemy z najlepszymi technologiami: Linux, RedHat, Docker, Puppet, Kafka, Zerto, NGINX, GitLab, Angular, Tomcat, Hadoop, Nessus, Java, Apache, ServiceNow, ElasticSearch, Vmware, .Net i wieloma innymi. Taka praca daje dużą satysfakcję. Zresztą, Ty też możesz się o tym przekonać.

Inżynier Middleware (MQ)

Numer referencyjny: /MB/GRMT/PEN/PE/M/SP9364

  • #development
  • #Agile

Szukamy Ciebie jeśli:

  • Developing and maintaining infrastructure in the field of Messaging,
  • Solving incidents and problems according to the expected solution time for business clients,
  • Providing support for business clients,
  • Creating and maintaining technical documentation,
  • Automation and optimization of existing processes,
  • Implementing new solutions,
  • Participation in international projects.

Dodatkowo zapunktujesz za:

  • Good knowledge of Windows, Linux and AIX operating systems,
  • Installation, configuration, implementation of solutions for the mechanism of exchange of application messages,
  • Installation, configuration, implementation of data collection and processing solutions in ELK,
  • Knowledge of middleware systems,
  • Knowledge of computer networks,
  • General knowledge of IT industry issues,
  • Experience in the implementation of the project / service work.

Jak pracujemy

At ING Tech Poland we follow the Agile approach, using flexible frameworks like Scrum and Kanban at our everyday work.We are innovative and we trust people we work with. The broad autonomy our employees have, stimulates motivation and creativity what allows us to adapt to the changing requirements of business partners.Small units called squads are the core of our organization. They have clear vision of products, overcome challenges autonomously and based on team cooperation, work out the most flexible and effective way of working.

typ umowy
umowa o pracę
taki rodzaj umowy oferujemy
godziny pracy
8:00 - 16:00
w tych godzinach pracujemy

Zakres obowiązków

  • MQ and ELK development
  • MQ maintenance

Pozostałe wymagania

  • Knowledge of scripting languages.

Zadbamy o:

Twój rozwój

międzynarodowe projekty

dostęp do najnowszych technologii

darmowe lekcje j. angielskiego

szkolenia

certyfikaty

rozwój zawodowy

Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę

prywatna opieka medyczna

karta MultiSport dofinansowana 50%

przedszkole w budynku firmy

parking rowerowy

strefy relaksu i rozrywki

imprezy sportowe

odpowiednie warunki pracy

stabilne warunki zatrudnienia

laptop

komórka

dodatkowy monitor

przepyszna kawa

kuchnia

Nad Twoją rekrutacją czuwają:

Alicja Jura
skontaktuj się