Oferty pracy

Wejdź do świata ING Tech Poland. Dołącz do zespołu profesjonalistów i razem z nami realizuj międzynarodowe projekty IT.

Codziennie pracujemy z najlepszymi technologiami: Linux, RedHat, Docker, Puppet, Kafka, Zerto, NGINX, GitLab, Angular, Tomcat, Hadoop, Nessus, Java, Apache, ServiceNow, ElasticSearch, Vmware, .Net i wieloma innymi. Taka praca daje dużą satysfakcję. Zresztą, Ty też możesz się o tym przekonać.

Credit Risk Modelling Specialist

Numer referencyjny: /MB/HRC/CRM/KG7285

  • #Agile
  • #Scrum
  • #Python
  • #SAS
  • #Basel
  • #IFRS9
  • #Warszawa

Szukamy Ciebie jeśli:

  • Posiadasz stopień naukowy (licencjat lub magster) w zakresie ekonometrii, metod ilościowych, statystyki, matematyki, fizyki lub podobnej dziedziny ilościowej
  • Posiadasz dobrą znajomość modelowania statystycznego i metod ekonometrycznych
  • Posiadasz doświadczenie w programowaniu statystycznym (np. Python, SAS)
  • Posiadasz doświadczenie w:

o Opracowaniu i / lub walidacji modeli ryzyka kredytowego, regulacyjnych (Bazylea / IRB, MSSF 9) i / lub nieregulacyjnych (np. modele zatwierdzania kredytu)

o Modelowanie procesów odzyskiwania

Dodatkowo zapunktujesz za:

  • Znajomość regulacji finansowych (Bazylea, EBA, MSSF9)
  • Znajomość i doświadczenie w zakresie zaawansowanych technik statystycznych, takich jak modelowanie bayesowskie, Monte Carlo, sieci neuronowe itp.
  • Doświadczenie w zakresie baz danych, modelowania danych, przygotowania danych i kontroli jakości danych jest uważane za plus
  • Profesjonalną certyfikację FRM / PRM / CFA lub CQF

Jak pracujemy

W ING Tech Poland, jak i w całej grupie ING kierujemy się podejściem Agile. W codziennej pracy używamy elastycznych metod, takich jak Scrum i Kanban. Jesteśmy innowacyjni i ufamy ludziom, z którymi współpracujemy. Szeroka autonomia naszych pracowników stymuluje motywację i kreatywność, co pozwala nam dostosować się do zmieniających się wymagań partnerów biznesowych. Małe jednostki zwane squad’ami są trzonem naszej organizacji. Mają jasną wizję produktów, samodzielnie pokonują wyzwania i bazują na współpracy zespołu, opracowują najbardziej elastyczny i efektywny sposób pracy.

Dział rozwoju modelu ryzyka finansowego to międzynarodowy zespół 80 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Nasza wiedza specjalistyczna polega na opracowywaniu i zarządzaniu modelami ryzyka kredytowego, ALM i modeli ryzyka operacyjnego. Aby dodatkowo wzmocnić i rozwinąć możliwości modelowania, ING zdecydowało się na utworzenie centrum ryzyka w Warszawie. Zespół ten wykonuje działania rozwojowe dla modeli w całym ING, ściśle współpracując przy międzynarodowych projektach z zespołami w Amsterdamie.

Opracowane modele ryzyka kredytowego są podstawą sukcesu ING i obejmują modele IRB i MSSF9 (PD, LGD, EAD) dla portfeli detalicznych i hurtowych, a także modele nieregulacyjne. Modele są używane przez wszystkie lokalne jednostki zarządzania ryzykiem (RM) w ING.

Jako specjalista w zakresie modelowania ryzyka kredytowego, będziesz mieć możliwość rozwijania doświadczenia w tematach modelowania ryzyka kredytowego, przy użyciu najnowocześniejszych metod modelowania, narzędzi i technologii przetwarzania danych.

typ umowy
umowa o pracę
taki rodzaj umowy oferujemy
godziny pracy
9:00 - 17:00
w tych godzinach pracujemy

Zakres obowiązków

  • Opracowywanie, ulepszanie, analizowanie i dokumentowanie modeli ryzyka kredytowego
  • Monitorowanie modeli wewnętrznych, testowanie i testy porównawcze
  • Ulepszenie metodologii rozwoju modelu
  • Doradztwo w zakresie zarządzania tematami modelowania

Pozostałe wymagania

  • Silne zdolności analityczne i rozwiązywania problemów
  • Umiejętności komunikacji i prezentacji, zaawansowany poziom języka angielskiego (C1 lub wyższy)
  • Niezależny, kreatywny i proaktywny sposób myślenia
  • Zainteresowanie innowacjami
  • Nastawienie analityczne i krytyczne

Zadbamy o:

Twój rozwój

międzynarodowe projekty

dostęp do najnowszych technologii

szkolenia

certyfikaty

rozwój zawodowy

Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę

prywatna opieka medyczna

karta MultiSport dofinansowana 50%

strefy relaksu i rozrywki

imprezy sportowe

odpowiednie warunki pracy

stabilne warunki zatrudnienia

laptop

komórka

dodatkowy monitor

przepyszna kawa

kuchnia

Nad Twoją rekrutacją czuwają:

Alicja Jura
skontaktuj się

Izabela Bekisz

Kamil Glombitza

Karolina Gomoła-Szulc